Smagu smagiai mokyti(s) – atsinaujins J. Sniadeckio gimnazija!
2018-09-18
Investicija į švietimą yra viena vertingiausių – Šalčininkų rajono savivaldybė ne kartą tai įrodė savo darbais. Vienas iš jų – Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos remontas.

Šiomis dienomis mokykla yra kur kas daugiau, negu jaukios patalpos ir stiprus mokytojų kolektyvas. Šiuolaikiniams vaikams ir jaunimui ji turi būti draugiška, inovatyvi, skatinanti saviugdą ir kūrybiškumą, savarankiškumą ir iniciatyvą. Šiandien pasirašyta sutartis dėl Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos edukacinių erdvių modernizavimo – po kelių savaičių į gimnazijos patalpas įžengs statybininkai.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak ir UAB „VT Statyba“ direktorius Tadeušas Bojarovičius pasirašė Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos edukacinių erdvių modernizavimo projekto darbų vykdymo sutartį. Susitikime taip pat dalyvavo gimnazijos direktorė Irena Volska, Statybos ir architektūros skyriaus vedėja Veslava Rutkovska, specialistė Violeta Šmigelska, Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus specialistė Jolanta Urvikienė. Vėliau visi kartu apsilankė gimnazijoje ir apžiūrėjo būsimų darbų erdves.

Pasirašęs sutartį Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak kreipėsi į rangovus su prašymu, kaip įmanoma atsakingiau atsižvelgti į vykstantį ugdymo procesą ir ragino visų atsakingų asmenų konstruktyvų bendradarbiavimą ieškant geriausių sprendimų.

– Šis projektas startuoja mokslo metų pradžioje. Suprantama, kad remontas – tai iššūkis. Esame atviri visoms iniciatyvoms, atsižvelgiame į jaunosios kartos poreikį mokytis šiuolaikiškai, todėl neriame į naują projektą su džiaugsmu. Turime atsinaujinti, patenkinti vaikų ir jaunimo poreikius. Be abejonės, remonto darbai sukelia tam tikrų nepatogumų, iš savo pusės stengsimės, kad statybininkai nesutrukdytų ugdymo proceso, kartu stengsimės netrukdyti ir jiems, – sako J. Sniadeckio gimnazijos direktorė Irena Volska.

Projektas „Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos edukacinių erdvių modernizavimas“ numato kelių pastato erdvių atnaujinimą. Pirmiausia statybininkai įsikurs bibliotekos ir skaityklos patalpose, palaipsniui pereidami prie aktų salės.

Biblioteka ir skaitykla keis savo pirminę paskirtį išduoti ir priimti knygas, architektūriniai sprendiniai leis mokiniams rasti tinkamiausią erdvę mokytis, skaityti, dirbti grupėse.

Aktų salėje įvyks kardinalūs pokyčiai – gimnazijos mokinių ir mokytojų laukia šiuolaikiška, komfortiška, estetiška erdvė, kurioje bus galima vykdyti kompleksinius edukacinius užsiėmimus, organizuoti aukšto lygio renginius, teikti kokybiškas paslaugas. Viena iš naujovių – oro kondicionavimo įranga. Prie aktų salės esantis holas taip pat bus pritaikytas neformalaus švietimo poreikiams. Patalpos bus aprūpintos modernia garso ir vaizdo įranga.

Taip pat bus atnaujintos biologijos, chemijos, technologijų kabinetai, užtikrinant šių patalpų funkcionalumą. Biologijos ir chemijos kabinetai bus perplanuoti sukuriant juose patalpas teorinėms pamokoms ir praktiniams užsiėmimams, kurie bus organizuojami laboratorijose. Kabinetuose atsiras mobilūs baldai, interaktyvaus mokymosi įranga. Technologijų klasės maisto gaminimo erdvė bus suprojektuota prie valgyklos, siekiant sukurti maitinimo funkcijos klasterį: valgykla + maisto technologijų klasė.

Valgykla taip pat sulauks dėmesio. Planuojama, kad vasaros atostogų metu jos lauks rimtas iššūkis. Maisto išdavimo erdvė bus atskirta funkcionalia pertvara, kuri leis esant poreikiui uždengti maisto gaminimo bloką. Patalpoje numatyti skirtingo tipo sėdėjimo baldai, skirtingo aukščio stalai ir vaizdo įranga, todėl valgykla galės būti naudojama mokinių susibūrimams, neformaliems užsiėmimams, popamokinei veiklai.

Sporto salėje sportuoja ne tik gimnazijos mokiniai, ji dažnai tampa rajoninių renginių centru, todėl čia suplanuotos vietos žiūrovams, formuojamos atskiros aktyvių užsiėmimų zonos, bus įsigytas modernus sporto inventorius ir garso sistema. Taip pat bus suremontuoti persirengimo kambariai.

Dar viena naujovė – individualios, mobilios rūbų spintelės, kuriose mokiniai galės palikti savo daiktus. Koridoriuose atsiras mobilūs pufai ir staliukai, kurie leis ne vien patogiai laukti pamokų, bet ir panaudoti juos saviugdai.

Darbų numatyta iš tiesų nemažai. Iššūkis priimtas – po kelių savaičių gimnazijoje įsikurs statybininkų komanda. Remonto darbai užtruks apie metus.

Bendras projekto biudžetas – 1 355 109,32 Eur, iš jų ES lėšos – 1 151 842,92 Eur, valstybės biudžeto lėšos – 101 633,19 Eur ir savivaldybės biudžeto lėšos – 101 633,21 Eur.

Inesa Suchocka

Nuoroda į oficialų šaltinį:

http://salcininkai.lt/lit/Smagu-smagiai-mokytis–atsinaujins-j-sniadeckio-gimnazija/95913